środa, 23 grudnia 2020

Kolejny etap!

 Siemanko!! :D

Właśnie nadszedł dla mnie kolejny etap w tworzeniu muzyki. Jakiś czas temu zakupiłem sobie laptopa, który pozwoli mi używać program dzięki któremu będę miał wiele podstawowych możliwości podczas tworzenia :) 


Jednocześnie skusiłem się, by ten laptop pozwalał mi na gry :P :D 
A jest to Lenovo Legion Y540 z procesorem i7, pamięcią RAM 32 GB, dyskiem 500 GB SSD  (który to za mało :P) oraz kartą graficzną GeForce RTX 2060, która ma 6GB. A działam na systemie Windows 10. 

A program do tworzenia jaki używam to FL Studio, ale najważniejszy jest tu Albion ONE od Spitfire Audio.

I to właśnie na podstawie możliwości Albiona mogę tworzyć utwór jak ten.  

Co do utworu... Jest to jeden z utworów, który mi po prostu wpadł do głowy :P Co jest w nim ciekawe, że to nie jest typowe metrum 4/4. Jest to kolejne dzieło, któremu należała się swoboda, by móc swobodnie wyrażać jego emocje :) A są one kurczę trochę dziwne :) Ale utwór jest o charakterze smutnym, jednak nie odbieram go depresyjnie. Ale mniejsza z tym, to zostawiam słuchaczom :P :D  



piątek, 25 października 2019

Znudzony byciem pozytywnym

Siemanko!

Jakieś pare dni temu stwierdziłem, że trzeba pocisnąć jakimś pozytywnym brzmieniem. A zrobiłem tak, bo mi strasznie w pamięci utkwiło, jak niektórzy patrzą na to, ze gram negatywnie, czy tam ponuro. Także goniąc za oczekiwaniami postarałem się grać "pozytywnie". A za czym na ogół nie przepadam. Między innymi to wina skojarzeń. Bo skale durowe są niestety podporządkowane pod kiczowate brzmienia... Choć już od dawna takich skojarzeń pozbywam się z głowy :) A więc obecnie przy improwizacji i generowaniu utwór skojarzenia muzyczne są już inne :) Ale i tak skale molowe są dla mnie bardziej wygodniejsze.

Koniec końców utwór popędził w angielski serial komediowy xD W sumie wyszła z tego dość ciekawa puenta, nie naciskaj na artystę :D Także inaczej mówiąc, raczej to nie jest taki przystępny pozytyw :D Także raczej odzwierciedla moje chęci i w ogóle zaintrygował mnie wynik mojej pracy nad tym utworem. A nie ma to tamto i tak postaram się wycisnąć coś odpowiedniego w zakresie skal durowych :)

Także łapcie kolejny utwór i kolejną grafikę mojego autorstwa.

https://soundcloud.com/wizardancient/bored-of-being-positive

wtorek, 2 kwietnia 2019

Sorrow's War

Witajcie,

Tym razem zaprezentuję wam utwór odzwierciedlający emocje sceny z wojny. Starałem się, by utwór mógł odzwierciedlić cierpienie, podkreślić elementy trwających walk, ale wszystko i tak jest manifestacją smutku.

na soundcloud:
https://soundcloud.com/wizardancient/sorrows-war



poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Poemat

Hej :)

Tym razem chciałem podzielić się czymś, co określiłem jako wiersz muzyczny. Wiersz muzyczny to twór, który przypomina piosenkę. Tylko, że zamiast tekstu w zwrotce zmienia się melodia. Generalnie takie wiersz nie zawiera tekstu. W melodii też istnieją takie zależności, jak odmienne fragmenty. Ale w tym przypadku chodzi o tak zwaną "wierszową wzorzystość" taki schemat, który prezentuje kolejny wątek.

Na soundcloud:
https://soundcloud.com/wizardancient/music-poem-no-1






wtorek, 5 marca 2019

Fotka

Hej! :)

Dziś post będzie przedstawiać zdjęcia z wyraźnym kontrastem :)




Zdjęcie zostały zrobione za pomocą smartfona Samsung Galaxy Trend Plus. Jako telefon powinien mieć więcej ramów i więcej miejsca https://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/gts7580/Samsung-GT-S7580.html Długo działał, ale niestety skończyło się zalaniem :P 

Ciekawe było w nim to, że zapisywał zdjęcia, że w nazwie była data i godzina. Jest to dla mnie ważne, bo każdy pliki ma inną nazwę. Dla porównania w aparacie Sony H300 nazwa przykładowo wygląda DSC00221. Rzecz w tym, że licznik można zresetować, Czyli w przypadku synchronizowania kopii zapasowej, trzeba sprawdzić, czy to inny plik, bo wtedy można trafić na pliki o tej samej nazwie. 

Ale na szczęście miałem okazję poznać taki program, jak Picassa od google. Szkoda, że oni go zlikwidowali na rzecz współczesnej mody. Program posiada taką fajną funkcję jaką jest właśnie szukanie duplikatów. Ale program można jeszcze wyszperać w google :D  

Tak samo dodam, że założyłem sobie konto na flickr 
https://www.flickr.com/photos/168846757@N08/46375129825/in/dateposted-public/

sobota, 23 lutego 2019

Prezentacja muzyczna

Hej,

Tym razem mam do zaprezentowania utwór muzyczny. Nie jest on jakimś wyszukanym dziełem. Jest po prostu prostym pozytywnym utworem z rockowym brzmieniem. W utworze można usłyszeć gitarę i klawisze. https://soundcloud.com/wizardancient/rock-positive

piątek, 22 lutego 2019

M. Production - pierwsze opublikowane logo

Witaj!

Pierwsza rzecz jaką postanowiłem opublikować na stronie to logo pod nazwą M. Production. Myślę, że logo będzie mogło być dobrym podkreśleniem wytwórni płytowej, czy też studia nagraniowego.  

Jak powstał taki efekt:

Literka M z kropką nawiązuje do skróconego słowa music. M prezentuje się przez ósemki i ich pokrzywione belki. a kropka to też symbol notacji muzycznej. W tym przypadku przedłużający brzmienie ósemki o jej połowę. Słowo Production jest ewentualną propozycją dla branży muzycznej. Kształt liter ma się odnosić do kształtów symboli używanych w notacji muzycznej. Wzorowałem się na na "tej kropce", ósemce i kluczu wiolinowym. Początkowo nie planowałem publikować czegoś innego, niż muzyka. Ale moje doświadczenie i zainteresowanie tymi tematami jednak wygrało i chciało się pokazać. Dodam, że powiem jeszcze coś więcej o tym w kolejnym wpisie.